Jak skutecznie przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Nierzadko zachęcenie dziecka do spożycia warzyw jest dużym wyzwaniem. Jednak ze względu na wysokie walory odżywcze warzyw jest to niezbędny element w przypadku diety najmłodszych. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zachęcenie dziecka do spożywania warzyw jest wspólne gotowanie.

Sposoby na zachęcenie dziecka do jedzenia warzyw

Podczas wspólnego przygotowywania posiłków nie może zabraknąć zabawy, ale także nauki. Dziecko powinno nie tylko smakować nowych produktów, ale także poznawać nowe smaki. Warto także wytłumaczyć dziecku, że gotowane warzywa smakują zupełnie inaczej niż surowe.

Kolejnym ważnym elementem jest dbanie o różnorodność. Warto zatem sięgać po nowe przepisy, aby dzięki temu urozmaicić posiłki dziecka. Poza różnorodnością ważna jest także estetyka. Aby zatem przekonać dziecko do spożywania warzyw należy odpowiednio udekorować poprawę. W tym celu nie może zabraknąć kreatywności. Brokuły mogą stworzyć drzewa, natomiast plasterki ogórka gąsienice. Na talerzu można stworzyć również buźki, czy też zwierzęta oraz postacie z bajek. Kolejnym sposobem na zachęcenie dziecka do spożywania warzyw jest przygotowywanie smacznych przekąsek na bazie z warzyw. Mogą to być również desery. Przykładem są domowe chipsy z batatów, lub kisiel z dyni. Istnieje bardzo wiele ciekawych przepisów, na przykład na smakowite muffinki z warzywami oraz ciasta warzywne, wśród których najbardziej popularne jest ciasto marchewkowe oraz dyniowe.

Aby dodatkowo zwiększyć walory estetyczne podawanego posiłku można serwować warzywa z dodatkami takimi jak sosy na bazie jogurtu. Warto korzystać również z kolorowych posypek oraz innych dodatków, które zwiększają atrakcyjność wizualną podawanych dziecku dań.

One thought on “Jak skutecznie przekonać dziecko do jedzenia warzyw?

Dodaj komentarz