Prezent dla przedszkolaka? Personalizowana bajka dla dzieci!

Czy współczesne dzieci mają wszystko? Tak, jeśli zapytasz o to ich rodziców i dziadków. Nie, jeśli odpowiedzieć mają główni zainteresowani – przedszkolaki! Pokolenia się zmieniają, liczba rzeczy w naszych domach rośnie, ale dziecięce głowy wciąż pełne są marzeń o wyjątkowych zabawkach i książkach. Personalizowana bajka dla dzieci to jedna z tych rzeczy, która ucieszy każdego malucha!

Problem w tym, że – wybierając prezenty dla maluchów – z łatwością wydajemy pieniądze na zabawki, ubrania i słodycze, a pomijamy książki. Tymczasem trudno zaprzeczyć, że to właśnie książka jest jednym z najbardziej wartościowych prezentów, który nie tylko ucieszy dziecko, ale też pomoże w odkrywaniu świata i rozbudzaniu ciekawości. Jaką książkę podarować w prezencie dziecku w wieku przedszkolnym? 

Książki dla dzieci dawniej i dziś 

Wielu dorosłych romantyzuje książkowe hity swojego dzieciństwa, zupełnie nie zwracając uwagi na realne wartości przekazane na kartach lektury. Wspominamy z nostalgią książki czytane nam przez rodziców i dziadków, ale gdy sięgamy po nie dziś, czujemy, że czar pryska. Dlaczego? 

Klasyczne baśnie, które wiodły prym wśród literatury dziecięcej na rynku wydawniczym jeszcze pod koniec ubiegłego wieku, nie były w założeniu przeznaczone dla dzieci. A te historie, które wyjątkowo były pisane właśnie dla dzieci – nawiązują do zupełnie nieprzystających do dzisiejszych czasów nurtów wychowawczych. Znane nam wersje baśni i bajek, choć mocno już ugładzone i ocenzurowane, wciąż pełne są agresji, okrucieństwa i strachu. 

Dziś o dziecięcej psychice wiemy nieco więcej i coraz częściej świadomie rezygnujemy z czytania maluchom niektórych treści, nie chcąc wzbudzać w nich niepotrzebnego lęku. W żaden sposób nie umniejszamy tym samym autorom klasycznych baśni – ich lekturę pozostawiamy osobom dorosłym i starszym dzieciom. 

Dzisiejsze książki dla dzieci są zdecydowanie łagodniejsze, odnoszą się do współczesnej problematyki, a do tego mogą nawet mieścić w sobie historię o czytającym je dziecku. Jak to możliwe? Poznaj personalizowaną bajkę dla dzieci! 

Personalizowana bajka dla dzieci – co to znaczy? 

Wyobraź sobie książkę, która ma wartościową treść, odpowiada na potrzeby współczesnych maluchów, a do tego… mówi o Twoim dziecku lub innym bliskim Ci maluchu. Tym właśnie jest bajka personalizowana – naprawdę trudno sobie wyobrazić, by jakikolwiek przedszkolak nie pokochał takiego prezentu!

Tworząc personalizowaną książkę dla dzieci, masz całkiem sporo możliwości edycji, ale najważniejszą funkcjonalnością jest dodawanie imion i zdjęć małych czytelników, którzy stają się w ten sposób bohaterami bajek. Czy potrzebujesz do tego umiejętności graficznych? Absolutnie nie! Personalizowaną książkę stworzysz w prostym i intuicyjnym konfiguratorze, gdzie wystarczy wkleić niezbędne dane i dodać zdjęcia. 

Jakie książki kupować przedszkolakom? 

Na to pytanie nie istnieje jedna poprawna odpowiedź – tematyka, styl czy choćby wygląd idealnej książki dla danego dziecka będą zależne od preferencji i zainteresowań kilkulatka. Czasami trudno trafić w gust dziecka, szczególnie, gdy prezent planujemy wręczyć maluchowi spoza najbliższego rodzinnego kręgu. I właśnie tu z pomocą przychodzi personalizowana bajka dla dzieci – trudno wyobrazić sobie brzdąca, który nie pokocha lektury o sobie samym.