Edukacyjne zabawy – przyjemne z pożytecznym

Małe dziecko sukcesywnie odkrywa nowe możliwości. Bez przerwy dowiaduje się czegoś nowego o sobie i swoim otoczeniu. Zadawanie pytań to z pewnością na początku najczęściej wybierana droga do eksplorowania fascynującego świata.

Niemniej, warto również zapewnić dziecku dostęp do zabawek, które będą w stanie rozwijać nowe umiejętności i staną się bodźcem zmuszającym do odkrywania tego, co nowe. Na jakich zabawkach warto się skupić?

Układanki rozwijają

Układanie puzzli to nie tylko genialny sposób na wspólne spędzanie czasu, ale również doskonała metoda rozwijania bardzo wielu tak naprawdę umiejętności. Małe dziecko potrzebuje bodźców, by prawidłowo się rozwijać. Układanie puzzli wedle naukowej wiedzy doskonale stymuluje mózg. Zabawa wymaga od dziecka pełnego skupienia. Wielu rodziców dzieci z niespożytą energią decyduje się na puzzle, bo to doskonały sposób na wyciszenie energicznego dziecka. Wspiera możliwości koncentracyjne i zmusza w przyjemny sposób na dążeniu do określonego celu. Ponadto, puzzle to również sposób na ćwiczenie pamięci oraz naukę rozpoznawania określonych kształtów. Dodać do tego należy również rozwijanie umiejętności logicznego myślenia. Dziecko skupione na układaniu doskonale wie, że na końcu tej drogi czeka je nagroda w postaci świetnie wykonanego zadania.

To bardzo ważny aspekt w życiu małego człowieka!

Uczy się, że sumienność i cierpliwe realizowanie powierzonego zadania przynosi konkretne efekty. Puzzle pobudzają ciekawość poznawczą i wzmacniają umiejętności manualne. Dzieci układające puzzle mają o wiele lepiej rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Nade wszystko jednak, wspólne układanie jest po prostu świetną propozycją dla całej rodziny.