Jak urządzić dziecku wakacje w domu?

Wakacje to okres w ciągu roku, kiedy spędzamy więcej czasu z dziećmi. O ile zaplanowane wyjazdy, zagraniczne kurorty, aquaparki i plaże to bez wątpienia niemałe atrakcje dla dzieci, o tyle letni czas spędzony w domu nie zawsze wywołuje tak pozytywne emocje.

Zwłaszcza kiedy pogoda nie sprzyja wycieczkom rowerowym czy odwiedzaniu placów zabaw. Sprawdź, jak można to zmienić i przy niewielkim nakładzie kreatywnie zorganizować dzień zabaw dla swojej pociechy.

Świat z kartonu – wykorzystaj to co masz

Każde przedsięwzięcie warto rozpocząć od dobrego researchu jakie materiały mamy w domu i jak można je wykorzystać. W dobie zakupów internetowych na pewno znajdzie się kilka niepotrzebnych już kartonów a w pokoju dziecka farbki i nożyki. Później, ogranicza nas już tylko kreatywność. Zajmującą i rozwijającą zabawą dla każdego kilkulatka będzie wspólne stworzenie scenerii i jej późniejsze ozdabianie. Większe kartony z łatwością przerobicie na zamek królewski a mniejsze na wieżyczki. Obowiązkowym dodatkiem mieszkańców tego zamku mogą stać się miecze i korony – oczywiście z pozostałości kartonu. Do świeżo „wybudowanej” posiadłości można dołączyć jeszcze teatr. Kartonowa konstrukcja z zasłonami stworzonymi z resztek materiału będę idealną sceną do przedstawień wystawianych przez lalki, maskotki lub kukiełki. A skoro o kukiełkach mowa, czy można znaleźć lepsze przeznaczenie dla samotnych skarpetek, których drugie połówki bezpowrotnie zaginęły?

Kuchnia nie tylko do gotowania

Motyw królestwa można kontynuować również w kuchni. Za pomocą kilku składników, które na pewno w każdym domu się znajdą, można przygotować masę solną. Można ją wykorzystać do stworzenia zwierząt lub mieszkańców (zasiadających później jako widownia teatru).

Taka forma spędzenia wspólnie czasu nie tylko zabawi dziecko na długo, ale na pewno zapadnie mu w pamięci.