Jak zachęcić dziecko do noszenia kaloszy?

Dzieci z reguły lubią działać na przekór. Mało który maluch stosuje się uważnie do poleceń. Może to dotyczyć np. zabaw w deszczu, które najmłodsi wręcz uwielbiają. O ile przemoknięty sweterek czy spodnie nie stanowią większego problemu, o tyle mokre i podniszczone przez wilgoć obuwie – owszem. Jak zachęcić dziecko do noszenia kaloszy w przy mało sprzyjającej pogodzie? Dlaczego tak wiele dzieci nie lubi ich nosić?

Dlaczego dzieci nie lubią nietypowego obuwia?

Wiele dzieci na widok kaloszy wzdryga się z niechęcią, protestując przy tym, że za żadne skarby nie ubiorą takich butów. Nawet, jeśli doskonale zdają sobie sprawę, że nie ma lepszej ochrony przed deszczem dla nóg. Głównym powodem niechęci dla kaloszy są najczęściej trudności związane z ich zdejmowaniem. Nierzadko potrzeba do tego dodatkowej siły, a nie zawsze jest to możliwe, gdy mamy, albo taty nie ma akurat pod ręką. Ze zbyt dużych kaloszy lubią się także naśmiewać inne dzieci. I jak tu polubić obuwie, w którym czujemy się co najmniej dziwnie?

Kolorowe kalosze to zupełnie nowa, zachęcająca jakość!

Dzieci do noszenia ochronnego obuwia w czasie deszczu może zachęcić ciekawa i niebanalna forma. Czarne kalosze są zbyt ponure, żeby można było się w nich czuć dobrze, nawet przy najlepszych intencjach. Na szczęście, w sklepach obuwniczych znajdziemy obecnie szeroki wybór rozwiązań, gdzie kalosze nie tylko mienią się wszystkimi możliwymi kolorami, ale do tego zostały skonstruowane na tyle nowocześnie, by lekko można było je zdejmować z nogi zupełnie samodzielnie! Bogata kolorystyka, także we wzory z animowanymi superbohaterami sprawia, że dzieci masowo przestają się wstydzić takich butów, dodatkowo szukając okazji, by po raz kolejny je założyć – dla świetnej zabawy.